Hoş Geldiniz!

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için Giriş yapın.

Eğer üyeliğiniz yoksa Kayıt olun.

Gönderen Konu: İnkarcıların ve Yalanlayanların Sonu  (Okunma sayısı 2170 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Akidetul İslam

  • Site Yetkilisi
  • *****
  • İleti: 443
İnkarcıların ve Yalanlayanların Sonu
« : 11 Şubat 2019, 22:36:59 »
         بســـم الله الرحمن الرحيم

وَالَّذِينَ كَفَرُواْ وَكَذَّبُواْ بِآيَاتِنَا أُوْلَئِكَ أَصْحَابُ الْجَحِيمِ

   

Maide 86 - İnkar edenler ve ayetlerimizi yalanlayanlara gelince...  İşte onlar, cehennem ehlidirler.
   
     
  Allah (c.c) bir önceki ayette muhsin olanların mükafatını bildirdikten sonra bu ayette, ayetlerini inkar eden ve yalanlayan kimselerin cezasını haber vermektedir.

İster yahudi, ister hristiyan, ister müşrik, olsun veya hangi dine mensup olurlarsa olsunlar, Allah (c.c)’ı inkar eden, ibadette O’na ortak koşan ve Muhammed (a.s)’e indirilen ayetleri yalanlayan kimselerin ahiretteki cezaları; içinde sonsuza dek kalacakları acıklı bir cehennemdir.

Fakat hangi dinden olursa olsun veya hangi inanca sa-hip olursa olsun, üzerinde bulunduğu sapık dini ve inancı terkederek tam manasıyla Allah (c.c)’a iman eden, ibadette O’na hiç bir şeyi ortak koşmayan ve Rasulullah (s.a.s)’ın Allah (c.c) katından getirdiğine kayıtsız şartsız teslim olan kimseler, ahiret gününde içinde sonsuza kadar kalacakları cennetle mükafatlandırılacaklardır.

Tarih Boyunca Müslümanlara Düşmanlık Gösterenler:

Allah (c.c)’ın buraya kadar olan ayetlerinden şu anlaşılmaktadır: İslam’a ve müslümanlara karşı düşmanlıkta en şiddetli olanlar yahudilerdir. Onların düşmanlıkta bu derece şiddetli olmalarının sebebi; yahudi ismini almış olmaları değil, karekterleridir.

Müslümanlara ve İslam’a düşmanlıkta şiddetli olan diğer bir taife ise müşriklerdir. Zira bu kimseler de yahudilerle aynı karektere sahiptirler.

İşte bu sebeble, kim olursa olsun veya hangi dine mensub olursa olsun, yahudi karakterine sahip olan herkes şüphesiz İslam’a ve müslümanlara karsı şiddetli düşman olacaklardır. Çünkü kendilerine hak apaçık bir şekilde sunulmasına rağmen inatları, hasedleri, atalara ve vatana körü körüne bağlılıkları sebebiyle hakkı bilerek reddeden, heva heveslerine uymaları sebebiyle hakkı kabul etmeyen kimseler, kim olurlarsa olsunlar muhakakkak yahudilerle aynı karekterdedirler ve onlar bu özellikleri sebebiyle İslam’a ve müslümanlara şiddetli düşmanlık göstermişlerdir.

Maalesef zamanımızda alim kılığına bürünmüş bazı zır cahiller, batıya karşı iç yenilgilerinin doğal bir sonucu olarak hristiyanlara, daha açıkçası batıya daha çok meyledilmesi gerektiğini söylerler. Oysa bu ayetleri dikkatle okuyan bir kimse, bu ayetlerin, kendilerine İslam ulaştığı zaman ona teslim olmayan hristiyanlar hakkında inmediğini rahatlıkla anlar.

İslam dini kendilerine açıkça tebliğ edilmesine rağmen onu reddeden, ona bağlanmayan hristiyanlar kesinlikle bu ayetlerin hükmüne girmezler. Zira böye hristiyanların İslam’a ve müslümanlara düşmanlıkları yahudi ve müşriklerin düşmanlığından pek farklı değildir. Hatta bazen onlardan daha şiddetli düşmanlık yaptıkları da görülür. Tarih buna şahittir. Tarihi okuyan bir kimse bunu açıkça görür.
 SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Yapılan paylaşımlar vesilesi ile Allah'ın razı olmadığı, İslam'a zıt olan şirk (Allah'a ait hak, sıfat ve yetkileri Allah'tan başkasına veyahut Allah'la beraber başkasına vermektir) ve küfür (gerek inatla gerek cehaletle gerekse inat edenleri taklit sebebiyle Allah'ın tevhidini inkar ve rasulünü yalanlamaktır) içeriklere veyahut bunların savunuculuğunu yapan kurum veya kuruluşlara ulaşmanız halinde hiçbir sorumluluk kabul etmiyoruz.
Facebook  Twitter  Google