Hoş Geldiniz!

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için Giriş yapın.

Eğer üyeliğiniz yoksa Kayıt olun.

Gönderen Konu: Yalancı Zalimler  (Okunma sayısı 680 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Akidetul İslam

  • Site Yetkilisi
  • *****
  • İleti: 443
Yalancı Zalimler
« : 09 Ekim 2018, 13:43:03 »
      بســـم الله الرحمن الرحيم

وَمَنْ أَظْلَمُ مِمَّنِ افْتَرَى عَلَى اللّهِ كَذِبًا أَوْ كَذَّبَ بِآيَاتِهِ إِنَّهُ لاَ يُفْلِحُ الظَّالِمُونَ
       

En'am 21 - Allah’a karşı yalan yere iftira atan veya O’nun ayetlerini yalanlayandan daha zalim kimdir? Muhakkak ki O, zalimleri kurtuluşa erdirmez.
   
     
  Allah (c.c) bu ayette, ayetlerini yalanlayan kimselerden haber vermektedir.

“Allah’a karşı yalan yere iftira atan veya O’nun ayetlerini yalanlayandan daha zalim kimdir?”

Allah (c.c) bu ayette, Muhammed (a.s)’in Allah (c.c) tarafından gönderilen bir rasul olduğunu bilen kitab ehlinin alimlerine ve o zamanki müşriklere; onu inkar ettikleri ve karşı geldikleri için Allah (c.c)’a delilsiz iftira atmış ve bu sebeble zalimlerden olmuş olduklarını haber vermektedir.

İşte bu kimseler, kendilerine Allah (c.c)’ın ayetleri açıklanınca onlara karşı gelerek, onları yalanladılar ve eski şirklerine devam ettiler. Üstelik işlemekte oldukları şirkleri kendilerine Allah (c.c)’ın emrettiğini de söylemekten geri kalmadılar. Hatta Allah (c.c)’a eş koştukları putların, kendilerine Allah (c.c) katında şefaatçi olacaklarını iddia ettiler. Bahira, saibe, vasile ve hamı kendilerine haram kıldılar. Bütün bunları, Allah (c.c)’ın emri doğrultusunda yaptıklarını söyleyerek Allah (c.c)’a büyük bir iftirada bulundular. Bununla da yetinmeyip, kendilerine yaptıklarının yanlışlığı Allah (c.c)’ın ayetleri açıklanınca, ayetlere ve bu ayetleri kendilerine açıklayan Muhammed (a.s)’e karşı geldiler ve onları yalanladılar. Hatta Kur’an için “sihir”, Muhammed (a.s) için “sihirbaz” dediler. Böylece en büyük zalimlerden oldular.

Acaba bunlardan daha büyük ve çirkin bir zulüm var mıdır? Allah (c.c)’ın söylemediği ve emretmediği birşeyi Allah (c.c) söyledi diye iddia etmekten ve Allah (c.c)’ın söylediği ve emrettiği şeyleri ise reddetmekten daha büyük ve çirkin bir zulüm var mıdır acaba?

“Muhakkak ki O, zalimleri kurtuluşa erdirmez.”

Allah (c.c) ayetin bu bölümünde; Muhammed (a.s)’e karşı gelerek, onu ve Allah (c.c) katından getirdiklerini yalanlayan, bununla birlikte Allah (c.c)’a iftira atmaktan geri kalmayan inkarcı kafirlerin kurtuluşa eremeyeceklerini bildirmektedir.

Onlar, ahiret gününde kurtuluşa eremeyecekler ve ebedi cehennem azabını hakedeceklerdir. İşte onların böyle bir cezaya uğratılmalarının sebebi; Allah (c.c)’a iftira atarak, söylemediği şeyleri O’na nisbet etmeleri, O’nun apaçık ayetlerini inkar etmeleri ve rasulünü yalanlamaları sebebiyle zalim olmalarıdır. Böyle zalimler, elbette zafere ve kurtuluşa ulaştırılmazlar.
 SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Facebook  Twitter  Google  Google