Hoş Geldiniz!

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için Giriş yapın.

Eğer üyeliğiniz yoksa Kayıt olun.

Gönderen Konu: Herkes Yaptığından Sorumludur  (Okunma sayısı 6780 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İnşirâh

  • Site Yöneticisi
  • *****
  • İleti: 1257
Herkes Yaptığından Sorumludur
« : 01 Mart 2012, 20:47:37 »
تِلْكَ أُمَّةٌ قَدْ خَلَتْ لَهَا مَا كَسَبَتْ وَلَكُم مَّا كَسَبْتُمْ وَلاَ تُسْأَلُونَ عَمَّا كَانُواْ يَعْمَلُونَ

Bakara: 141 - İşte onlar bir ümmetti (gelip) geçti. Onların kazandıkları kendilerinin sizin kazandığınız ise sizindir. Onların yapmış olduklarından sizler sorumlu tutulmazsınız.
   
     
Allah (c.c) yahudi, hristiyan, arap müşrikleri ve bunların durumunda olan kimselere seslenerek buyuruyor ki:

«İşte bu bahsettiklerimiz geçmiş birer ümmetti. Şimdi onlar artık mevcut değildir. Onların yapmış oldukları kendi hesaplarınadır. Eğer bir hayır yapmış iseler karşılığında hayır, bir şer işlemiş iseler karşılığında azab göreceklerdir. Onların yaptıkları iyi ve kötü hareketlerden sizler sorumlu değilsiniz. Sizler ancak kendi yaptıklarınızdan sorumlusunuz. Bu yüzden dikkatli olun ve İbrahim'in, İsmail'in, İshak'ın ve Yakup’un dinine bağlı olduğunuzu sadece sözle söyleyip durmayın. Onların dinine bağlı olduğunuz iddiası sizi ahiret gününde Allah'ın azabından kurtaramaz. Öyleyse size gelen İslam dinine ve onu getiren Muhammed (s.a.s)'e iman edin ve hakkı gizlemeyin. Kendi hesabınıza hayır olacak bu ameli yapın. Çünkü sizi Allah (c.c)'nun azabından ancak bu kurtarır.»

 
1. Cüzün SonuSOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Yapılan paylaşımlar vesilesi ile Allah'ın razı olmadığı, İslam'a zıt olan şirk (Allah'a ait hak, sıfat ve yetkileri Allah'tan başkasına veyahut Allah'la beraber başkasına vermektir) ve küfür (gerek inatla gerek cehaletle gerekse inat edenleri taklit sebebiyle Allah'ın tevhidini inkar ve rasulünü yalanlamaktır) içeriklere veyahut bunların savunuculuğunu yapan kurum veya kuruluşlara ulaşmanız halinde hiçbir sorumluluk kabul etmiyoruz.
Facebook  Twitter  Google