Hoş Geldiniz!

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için Giriş yapın.

Eğer üyeliğiniz yoksa Kayıt olun.

Gönderen Konu: Mesih Aleyhisselam'dan Sonraki Yahudiler  (Okunma sayısı 6692 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hak Mücadelesi

  • Site Yöneticisi
  • *****
  • İleti: 1259
Mesih Aleyhisselam'dan Sonraki Yahudiler
« : 19 Aralık 2009, 13:21:50 »
Mesih Aleyhisselam'dan Sonraki Yahudiler
 
 
İsa’nın getirdiği tevhid dinine ve ona uyanlara karşı savaşa devam eden yahudiler, hristiyanları öldürmekle yetinmeyip bu noktada ellerine geçen her fırsatı değerlendirerek onlara karşı çeşitli tezgahlar düzenlediler.

Yahudiler, hristiyanları öldürmek ve onları mahvetmekten aciz olduğu, zayıf düştüğü zamanlarda ise mali otoritelerini kullanarak hristiyanlığa hücum edip Mesih’e ve annesinin haklarına tecavüz eden kitaplarını yeryüzünde yayılmasını sağlamak suretiyle de onlarla kültürel savaşa girişiyorlardı.

Yaptıkları bunca azgınlıktan sonra Allah-u Teâlâ onların günahlarını bağışlamadığı gibi onları Rumların saldırısına da musallat kıldı ve ufalanmış ekmek gibi paramparça oldular. Bununla birlikte dünyanın fesat tohumu ektikleri her tarafından ve yaşadıkları yerlerden oraların halkı tarafından göçe zorlandılar.

...ve Allah-u Teâlâ bu bölünmüş, dağılmış küçük topluluklardan bir grubu Arap Yarımadası’na yerleştirdi Onlarda bilhassa orada ki Medine şehrini benimseyerek orayı vatan edindiler.
 SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Facebook  Twitter  Google  Google