Hoş Geldiniz!

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için Giriş yapın.

Eğer üyeliğiniz yoksa Kayıt olun.

Gönderen Konu: Protokoller Hikayesinin Devamı  (Okunma sayısı 5710 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hak Mücadelesi

  • Site Yöneticisi
  • *****
  • İleti: 1259
Protokoller Hikayesinin Devamı
« : 13 Aralık 2009, 23:51:12 »
ÜÇÜNCÜ BÖLÜM
 
 
Protokoller Hikayesinin Devamı

 
 
Britanya’da yayınlanan protokollerin halkın üzerinde ve değişik yönlerde meydana getirdiği etkiler sona ermedi ve gazeteler bu protokoller hakkında yazmaya başladı. Yahudiler bu durumlar karşısında tavırlarını takındılar ve İngiltere avam kamarasındaki temsilcilerden bu kitabın neşrinin bir an önce durdurulmasını ve tamamen neşrinin yasaklanması noktasında yardım istediler. Hatta bu amaçla İngiltere içişleri bakanının bu olayla ilgilenmesi için amansız bir uğraş verdiler ama içişleri bakanı bu yardım etme işinden kaçındı. Bakanın bu işten kaçınmasının sebebi ise bu kitabı yasaklama yetkisinin bizzat kendi görevine dahil bir iş olmadığı şeklindeydi. Fakat bakan, şayet kendileri için uydurulmuş, düzülmüş bir iftira bu bahsedilen kitap da mevcutsa, bu konu hakkında mahkemelere başvurabileceklerine dair bir açıklamada bulundu. Ancak bu açıklama, daha doğrusu bakanın kendileri için yardım şeklinde değerlendirdiği bu teklifi yahudiler için uydurulmuş olan bu protokoller hakkında mahkemeye başvuracak olsalar o zaman mahkemenin protokollerin kendilerine ait olduğunu ve yalan, hile ve tuzaklarını ortaya çıkartıp bütün insanlara yayacağını sezince mahkemeye başvurmaktan kaçındılar.

Bu şekilde başarısızlığa uğratılınca yahudiler eski usullerine döndüler ve kitabın nüshalarını satın alıp bir an önce uzaklaştırmaya çalıştılar. Kendilerine yapılan bu protokollerden ötürü yaygınlaşan zıd hareketlere karşı kendilerini koruyabilmek ve faaliyetlerini daha rahat sürdürebilmek için teklif ettikleri mal, makam, kadın ve diğer etkenlerle yazarları kendi taraflarına çektiler ve onları kendi lehlerine uygun olarak yazmaya teşvik ettiler.

Fransa’da kitabın yakında çıkacağına dair haber aldıklarında aynı taktiği uygulayarak Fransız hükümetine kitabın neşrinin durdurulması için baskı yaptılar. Fakat Fransa’da İngiltere içişleri bakanının onları mahkemeye başvurmalarını önerdiği gibi mahkemeye başvurabileceklerini söyleyince foyalarının ortaya çıkmaması için mahkemeye güya haklarını aramak için başvuramadılar. Bu mahkemeler yahudilerin protokol gerçeğini apaçık ortaya koyabilecek bir yerdi. Zaten yahudiler bu tutumdan ısrarla kaçmaktaydılar.

Bu kitabın tercümesi ve yayılması hususunda ya da herhangi bir vesileyle yardımda bulunan hiçbir kimse yoktur ki onun hayatı suikast sonucu veya esrarengiz bir şekilde sona ermesin. İşte yahudilerin  düzenlediği bu suikast ve şüpheli ölümler insanların o kitabın basımını ve tercümesini yapmasına mani oldu.

İnşAllah şimdi size günümüz dünyasında protokol maddelerinin içeriğiyle uygulaması arasındaki ilişkiyi görebilmemiz için bazı protokol maddelerini sunacağız.
 SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Facebook  Twitter  Google  Google