Hoş Geldiniz!

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için Giriş yapın.

Eğer üyeliğiniz yoksa Kayıt olun.

Gönderen Konu: Önsöz  (Okunma sayısı 7878 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TEVHİDci

  • Ziyaretçi
Önsöz
« : 20 Kasım 2009, 19:57:16 »
Önsöz

Bismillahirrahmanirrahim.

Allah'a hamd olsun.

O'na şükreder, O'ndan yardım ister, O'nun bağışlamasını dileriz. NefisleriiTiizin jerrin-den, kötü amellerimizden O'na sığınırız. Allah kime hidayet ederse onu saptıracak, kimi de dalalete düşürürse ona hidayet ede­cek yoktur.

 

Şehadet ederimki Allah'tan başka ibadete layık ilah yoktur. Yine şehadet ederim ki hz. Muhammed (s.a.s) O'nun kulu ve Rasulüdür.

Salat ve selam O'na, aline ve ashabına ve kıyamete kadar bu yola tabi olanlara olsun.

Bu kitapta genel olarak mevzu hadisler­den, bunları uyduranlardan, maksatlarından, bu rivayetlerin çokluğundan, İslam akidesi üzerindeki tahribatlarından, insanları hak yol­dan saptırmada nasıl etkili olduklarından ve sahih hadisleri korumak için büyük çabalar sarf eden, ömürlerini bu yolda harcayan hadis alimlerinden ve yaptıkları çalışmalardan kısa­ca bahsetmek istedim.

Bu dine böyle kıymetli kimseleri müyes­ser kıldığı için Allah (c.c)'ya ne kadar hamd etsek azdır

Eğer Allah'ın desteklediği hadis alimleri olmasaydı, onlar zayıf ve mevzu hadisleri tektek ayıklayıp çıkaıtmasaydı, bu din geçmiş dinler gibi hurafeler ve bid'atler dini olur, Kur'an ye sahih hadisleri inkar edenler de pis emellerini pratiğe koymak için daha büyük bir fırsat bulmuş olurlardı.

Kur'an ve sahih hadisler Allah'tandır.

Hadis kaldırılırsa şeriat bozulur. Fakat sahih hadisler kaldırılmaksızın, uydurma hadislerin İslama mal edilmeye çalışılması da bu şeriatı bozar.

işte! Müslüman olarak bizlerini görevi insanların fikir, düşünce, inanç ve adetlerinde yer etmiş olan, Rasulullah (s.a.s) söylemediği halde ona atfedilen, zayıf ve uydurma hadislerin mahiyetlerini anlatmak, insanları bunlardan sakındırmak ve bu suretle sapmalarına engel olmaktır.

Islamı seven ve bu dini kendisine din seçip çizdiği yolda yürümeyi gaye edinen her insanın bir hadis rivayet ederken, bunun sahih mi, zayıf mı yoksa mevzu (uydurma) mı olduğunu araştırmadan rivayet etmesi caiz olmaz.

Fakat bizler sözlerimizin kaynağını araştırarak konuşursak, hadis uyduran zındıkların ve uydurmalarının çoğalmasına engel olmuş oluruz...

Bu küçük küçük kitabımın böyle önemli bir meseleye ışık tutup katkıda bulunmasını yüce Rabbımiz den dileriz.

Çaba bizden, başarı ve yardım Allah'tandır.
SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Yapılan paylaşımlar vesilesi ile Allah'ın razı olmadığı, İslam'a zıt olan şirk (Allah'a ait hak, sıfat ve yetkileri Allah'tan başkasına veyahut Allah'la beraber başkasına vermektir) ve küfür (gerek inatla gerek cehaletle gerekse inat edenleri taklit sebebiyle Allah'ın tevhidini inkar ve rasulünü yalanlamaktır) içeriklere veyahut bunların savunuculuğunu yapan kurum veya kuruluşlara ulaşmanız halinde hiçbir sorumluluk kabul etmiyoruz.
Facebook  Twitter  Google