Hoş Geldiniz!

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için Giriş yapın.

Eğer üyeliğiniz yoksa Kayıt olun.

Gönderen Konu: Büyüklük Taslayanların İnkarı  (Okunma sayısı 4719 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hak Mücadelesi

  • Site Yöneticisi
  • *****
  • İleti: 1248
Büyüklük Taslayanların İnkarı
« : 11 Haziran 2017, 01:11:35 »
قَالَ الَّذِينَ اسْتَكْبَرُواْ إِنَّا بِالَّذِيَ آمَنتُمْ بِهِ كَافِرُونَ

A'raf: 76 - Büyüklük taslayanlar dediler ki: “Muhakkak ki biz, sizin iman ettiğinizi inkar edenleriz.”
   
     
Allah (c.c) bu ayette, Semud kavminden Salih (a.s)’e tabi olmayan, getirdiği hakka, imana ve hidayete bağlanmayan inkarcı kibirlilerin, kendi inkarlarını apaçık bir şekilde açıklayışlarını haber vermektedir.

“Büyüklük taslayanlar dediler ki: “Muhakkak ki biz, sizin iman ettiğinizi inkar edenleriz.”

Salih (a.s)’e iman eden kimselerden, görünüşleri zayıf olanlar, Salih (a.s)’e iman etmeyip büyüklük taslayan  kafirlere karşı, Salih’e ve getirdiklerine olan imanlarını haykırınca, kibirliler adeta şaşırdılar ve ne diyeceklerini bilemediler, sadece  şöyle diyebildirler:

“Biz, sizin iman ettiğiniz şeylere iman etmiyoruz, onları reddediyoruz. Biz, onun Allah’ın rasulü olduğuna inanmıyoruz, getirdiği şeylere de iman etmiyoruz, hepsini reddediyoruz.
 SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Yapılan paylaşımlar vesilesi ile Allah'ın razı olmadığı, İslam'a zıt olan şirk (Allah'a ait hak, sıfat ve yetkileri Allah'tan başkasına veyahut Allah'la beraber başkasına vermektir) ve küfür (gerek inatla gerek cehaletle gerekse inat edenleri taklit sebebiyle Allah'ın tevhidini inkar ve rasulünü yalanlamaktır) içeriklere veyahut bunların savunuculuğunu yapan kurum veya kuruluşlara ulaşmanız halinde hiçbir sorumluluk kabul etmiyoruz.
Facebook  Twitter  Google