Hoş Geldiniz!

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için Giriş yapın.

Eğer üyeliğiniz yoksa Kayıt olun.

Gönderen Konu: Havarilerin, Sofra Mucizesini İstemelerinin Sebebi  (Okunma sayısı 741 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Akidetul İslam

  • Site Yetkilisi
  • *****
  • İleti: 443
Havarilerin, Sofra Mucizesini İstemelerinin Sebebi
« : 22 Aralık 2018, 00:14:48 »
     بســـم الله الرحمن الرحيم

قَالُواْ نُرِيدُ أَن نَّأْكُلَ مِنْهَا وَتَطْمَئِنَّ قُلُوبُنَا وَنَعْلَمَ أَن قَدْ صَدَقْتَنَا وَنَكُونَ عَلَيْهَا مِنَ الشَّاهِدِينَ

       

Maide 113 - Onlar (Havariler) dediler ki: “Ondan yemeyi, kalplerimizin mutmain olmasını, bize doğru söylediğini bilmeyi ve buna şahidlik edenlerden olmayı istiyoruz.”
   
     
  Allah (c.c) bu ayette, havarilerin hangi sebeple İsa (a.s)’dan sofra mucizesini istemiş olduklarını bildirmektedir. Onlar İsa (a.s)’ya şöyle demişlerdi:

“Şüphesiz ki bizler, Allah’ın herşeye kadir olduğunu çok iyi bilmekteyiz. Bizlerin, Allah (c.c)’tan bir sofra indirmesini istememizin sebebi; bu sofradan yiyerek açlığımızı gidermek, mucizeyi görerek kalbimizin daha çok mutmain olmasını, bundan böyle kalbimizden hiçbir şüphenin geçmemesini ve senin rasul olduğuna dair kalbimizdeki imanın daha da artmasını sağlamak, Allah’ın kudretinin ve senin rasullüğünün pratik şahitlerinden olmak, bu mucizeyi görmeyenlere anlatıp buna şahitlik etmek içindir. İşte bu, hem bizlerin imanımızın artmasına, hem de diğer insanların iman etmesine sebeb olur.”
 SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Facebook  Twitter  Google  Google