Hoş Geldiniz!

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için Giriş yapın.

Eğer üyeliğiniz yoksa Kayıt olun.

Gönderen Konu: Hud (a.s)'ın Kendisi Hakkındaki Açıklamaları  (Okunma sayısı 3808 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İnşirâh

• Site Yöneticisi
Hud (a.s)'ın Kendisi Hakkındaki Açıklamaları
« : 21 Temmuz 2017, 00:32:17 »
أُبَلِّغُكُمْ رِسَالاتِ رَبِّي وَأَنَاْ لَكُمْ نَاصِحٌ أَمِينٌ

A'raf: 68 - Sizlere Rabbimin risaletlerini tebliğ ediyorum. Şüphesiz ki ben, sizin için güvenilir bir nasihatçıyım.”

Allah (c.c), bu ayette de Hud (a.s)’un kavmine söylediği sözler hakkında bilgi vermektedir.

“Sizlere Rabbimin risaletlerini tebliğ ediyorum. Şüphesiz ki ben, sizin için güvenilir bir nasihatçıyım.”

Hud (a.s), kavmine verdiği cevabı şu şekilde devam ettiriyor:

“Ben Allah’ın haklarını, emirlerini ve yasaklarını sizlere tebliğ eden, Allah tarafından size gönderilmiş bir rasulüyüm.

Ve biliniz ki ben sadece, sizi hakka davet ediyor, öğüt veriyor ve Allah’ın emirlerini size eksiksiz olarak bildiriyorum. Asla Allah’a iftira atanlardan değilim.”

Bu ayet, Allah (c.c)’ın rasullerinin sıfatlarını bildiren bir ayettir. Allah (c.c)’ın gönderdiği rasullerin sıfatı; risaleti apaçık bir şekilde, eksiksiz olarak tebliğ etmek insanların menfaati için  her türlü nasihati vermektir.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Yapılan paylaşımlar vesilesi ile Allah'ın razı olmadığı, İslam'a zıt olan şirk (Allah'a ait hak, sıfat ve yetkileri Allah'tan başkasına veyahut Allah'la beraber başkasına vermektir) ve küfür (gerek inatla gerek cehaletle gerekse inat edenleri taklit sebebiyle Allah'ın tevhidini inkar ve rasulünü yalanlamaktır) içeriklere veyahut bunların savunuculuğunu yapan kurum veya kuruluşlara ulaşmanız halinde hiçbir sorumluluk kabul etmiyoruz.
Facebook  Twitter  Google