Hoş Geldiniz!

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için Giriş yapın.

Eğer üyeliğiniz yoksa Kayıt olun.

Gönderen Konu: Filistin Halkı  (Okunma sayısı 8796 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kral

• Yeni Üye
  • *
Filistin Halkı
« : 13 Kasım 2011, 18:45:26 »
S.A  Değerli site yöneticilerine ve üyelerine bu katkılardından dolayı minnettarım. Sorum şu: filistin halkı için düzenlenen bir yardım kampanyasına katkıda bulunabilirmi bir müslüman, ve onlar için düzenlenen yürüyüş ve protestolara katılabilirmi .... yanıt bekliyorum inş...Allaha emanet olun...

Çevrimdışı arastirmaci

• Aktif Üye
  • **
Ynt: Filistin Halkı
« Yanıtla #1 : 14 Kasım 2011, 15:57:27 »
Aleykum Selam
YARDIM:  Günümüzde kurulan bazı yardım derneklerine Filistin halkı için yardımını verdiğinde gerçekten onlara gideceğini bilirsen şayet verebilirsin. Ama maalesef ki yardım gönderildiği zaman yardımlar yerine ulaşmıyor ve o yardımların nereye, kime gitti belli olmuyor. Örneğin şimdi gönderirsin ama o yardımları israil ordusu el koyup kendisi için kullanma ihtimali çok yüksektir. Aynı MAVİ MARMARA olayı gibi. Ama yaptığın yardımların gerçekten gidebilecek bir kaynağın varsa şayet gönderebilirsin...
Rasulimizin bir hadisinde de şöyle bir kesit geçiyor "zalime bile yardım edilebilinir, sahabeler ya Rasulullah zalime nasıl yardım edebiliriz diye sorduklarında -zalimin elinin üstünden tutarak yardım edersin" buyuruyor....

Çevrimdışı Hak Mücadelesi

• Site Yöneticisi
Ynt: Filistin Halkı
« Yanıtla #2 : 14 Kasım 2011, 23:45:29 »
Sorum şu: filistin halkı için düzenlenen bir yardım kampanyasına katkıda bulunabilirmi bir müslüman,

Cevap: Filistin'e yardım adı altında insanlar rant, yani çıkar peşindedirler ve topladıkları paraların ya da malların nereye ve nasıl ulaştığı meçhul olduğu için katılmamak daha iyidir. Çünkü bu yardımın kimlere gideceği bilinmeme, kimlere gideceği bilinse bile adil bir şekilde gerçek ihtiyaç sahiplerine verileceğinden emin olunmamakta hem de zamanımızdaki Müslümanların yardıma ihtiyacı çok daha fazladır. Bu sebeple eğer yardım edilmek isteniyorsa muhtaç Müslümanlar tesbit edilip onlara yardım edilmeli ya da İslam’ın ilerlemesi için harcamada bulunulmalıdır.

ve onlar için düzenlenen yürüyüş ve protestolara katılabilirmi .... yanıt bekliyorum inş...Allaha emanet olun...

Cevap: Şüphesiz Filistin halkı mazlum olan bir halktır. İslam dini ise mazlumlara yardım eden bir dindir. Bundan dolayı, onlara uygulanan zulmü kaldırmak için imkânımız olduğu müddetçe onlara yardım etmemiz gerekir. Fakat dini açıdan Filistin halkına bakılırsa, diğer Arap halkı gibi onlar da gerçek İslam’dan bihaberdir. Aynı Türk halkının çoğu gibi müşrik ve kâfir olmasına rağmen kendilerinin Müslüman olduğunu zannediyorlar.

Filistin halkının mücadelesi, Yahudi işgalden kurtulup kâfir devleti kurmaktır. İslam şeriatını uygulamayan devleti kurmaktır. La ilahe illAllah diyen Hamas bile bunu istiyor. Dolayısıyla bu fikri taşıyan yürüyüşlere katılmak asla doğru değildir. Çünkü bu yürüyüşler zulmü kaldırmak için değil, Yahudi işgaline son verip   kafir devleti kurmak için yapılıyor.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Yapılan paylaşımlar vesilesi ile Allah'ın razı olmadığı, İslam'a zıt olan şirk (Allah'a ait hak, sıfat ve yetkileri Allah'tan başkasına veyahut Allah'la beraber başkasına vermektir) ve küfür (gerek inatla gerek cehaletle gerekse inat edenleri taklit sebebiyle Allah'ın tevhidini inkar ve rasulünü yalanlamaktır) içeriklere veyahut bunların savunuculuğunu yapan kurum veya kuruluşlara ulaşmanız halinde hiçbir sorumluluk kabul etmiyoruz.
Facebook  Twitter  Google