Hoş Geldiniz!

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için Giriş yapın.

Eğer üyeliğiniz yoksa Kayıt olun.

Gönderen Konu: Cahiliyenin Hükmünü mü İstiyorlar  (Okunma sayısı 7054 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hak Mücadelesi

  • Site Yöneticisi
  • *****
  • İleti: 1245
Cahiliyenin Hükmünü mü İstiyorlar
« : 27 Temmuz 2011, 10:14:29 »


Bu kitap İhvan cemaatının ikinci lideri Hasan İsmail Hudeybi’nin yazdığı "Duatun La Kuda" adındaki kitabın içindeki hataları, saptırmaları ortaya çıkarmak için yazılmıştır.

Bu kitabı okuyan, bunu okurken körü körüne taklidi bir kenara atsın ve aklını kullansın. Aklını durdurmayıp kullansın. Başkalarının onun adına düşünüyor olmaları durumuna düşmeden bizzat kendisi düşünsün ve aklını dondurmasın, köreltmesin!
 
 
"Ey Cebrail’in, Mikail’in ve İsrafil’in Rabbi! Gökleri ve yeri yaratan, gaybleri yegane bilen Allah’ım! Sen, kullarının arasındaki ihtilaflarda hüküm verensin. Ey Allah’ım! Beni hakka ulaştır. Sen dilediğini doğru yola iletirsin."
(Müslim)
 
  
"Cahiliyyenin hükmünü mü istiyorlar? Yakinen inanan bir kavim için Allah'dan daha iyi hüküm veren kim vardır?"
(Maide: 50)

"Hayır, Rabbine andolsun ki aralarında çekiştikleri şeylerde seni hakem tayin etmedikçe ve haklarında verdiğin hükümden dolayı kalplerinde bir sıkıntı duymadan kabul etmedikçe iman etmiş olmazlar."
(Nisa: 65)

"Sana ve senden öncekilere indirilenlere inandıklarını iddia edenleri görmüyor musun? Reddetmeleri emrolunmuşken, tağuta muhakeme olmak istiyorlar. Oysa şeytan onları derin sapıklığa saptırmak ister." (Nisa: 60)
 SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Yapılan paylaşımlar vesilesi ile Allah'ın razı olmadığı, İslam'a zıt olan şirk (Allah'a ait hak, sıfat ve yetkileri Allah'tan başkasına veyahut Allah'la beraber başkasına vermektir) ve küfür (gerek inatla gerek cehaletle gerekse inat edenleri taklit sebebiyle Allah'ın tevhidini inkar ve rasulünü yalanlamaktır) içeriklere veyahut bunların savunuculuğunu yapan kurum veya kuruluşlara ulaşmanız halinde hiçbir sorumluluk kabul etmiyoruz.
Facebook  Twitter  Google