Hoş Geldiniz!

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için Giriş yapın.

Eğer üyeliğiniz yoksa Kayıt olun.

Gönderen Konu: Mü'minin Sıfatları  (Okunma sayısı 7289 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hak Mücadelesi

  • Site Yöneticisi
  • *****
  • İleti: 1245
Mü'minin Sıfatları
« : 22 Temmuz 2011, 00:32:02 »Bu kitabta Kur’an, sünnet ve selefi’s salihinin sözlerinde geçen mü’minin bazı sıfatları zikredilmiştir.

Bu sıfatların zikredilmesindeki gaye; cenneti hakeden mü’minin vasfını anlatmaktır. Ta ki herkes bunu kendine örnek edinsin ve böylece Allah-u Teâlâ'nın rızasını ve cennetini kazanabilsin.

Bu sıfatlar müslümalara, o sıfatlara sımsıkı sarılsınlar ve bunları ihmal etmesinler, böylece selefi’s salihinin yolunda yürüyerek Allah-u Teâlâ'nın rızasını elde etsinler ve hem dünyada hem de ahirette kazanalardan olsunlar diye sunulmuştur.SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Yapılan paylaşımlar vesilesi ile Allah'ın razı olmadığı, İslam'a zıt olan şirk (Allah'a ait hak, sıfat ve yetkileri Allah'tan başkasına veyahut Allah'la beraber başkasına vermektir) ve küfür (gerek inatla gerek cehaletle gerekse inat edenleri taklit sebebiyle Allah'ın tevhidini inkar ve rasulünü yalanlamaktır) içeriklere veyahut bunların savunuculuğunu yapan kurum veya kuruluşlara ulaşmanız halinde hiçbir sorumluluk kabul etmiyoruz.
Facebook  Twitter  Google