Hoş Geldiniz!

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için Giriş yapın.

Eğer üyeliğiniz yoksa Kayıt olun.

Gönderen Konu: Son Söz  (Okunma sayısı 6781 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mahmut_Şakir

  • Yeni Üye
  • *
  • İleti: 42
Son Söz
« : 25 Ekim 2009, 11:45:50 »
Önemli olan İslam'ı iddia etmek değil, iddia etmekle beraber onu tamamen hayata uygulamak ve ona bağlanmaktır. Bu da ancak İslam'ı iyi bilmekle olur.

İslam bir bütündür parçalanamaz. Bütün bölümleri birbirine bağlıdır. İslam, hayatın her yönünü kapsayan cihan şumül bir dindir. Bazı yönlerini uygulayıp bazı yönlerini terk etmekle İslam uygulanmış sayılmaz.

Örneğin; İslam'daki ibadetleri uygulayıp muamelat hükümlerini terk edersek bu nizam bozulur. İslam'ın sosyal yönüne önem verip iktisadi yönünü ihmal edersek yine istediğimiz güzel sonucu elde edemeyiz. Aynı şekilde İslam'ın hükümlerini bir taifeye uygulayıp başka bir taifeye uygulamazsak İslam nizamı bozulur.

İslam'da siyaset binanın çatısı gibidir. Bütün İslam nizamını uygulayıp sadece siyasi yönünden yüz çevirirsek binanın çatısı çöker.

İslam nizamını tamamen uygulamakla beraber her İslam cemaatinin emiri, ileri ve açık görüşlü, bilinçli bir komutan olmalı; İslam'a uygun hareket etmeli; İslam'ın bütün yönlerine önem verip hiçbirini ihmal etmemeli ve gaflet içinde olmamalıdır.

Tarih boyunca bir çok cemaat ve devletler cahilce, taguta güvendikleri için zayıflayıp parçalanmışlardır. Suçsuz olan kişilere iftira atarak kurulmuş ve sırf sayı toplamak için fertlerine görev veren nice fertler bu cemaatin yok olmasına sebeb olmuşlardır.

 Fertlerinin sırf ırkçılıktan dolayı birbirine bağlandığı nice cemaatler yok olup gitmiştir.

Nice cemaatler vardır ki ilimde kendilerine çok güvendikleri ve İslami hükümlerin bazılarını uygulamakla doğru yolda olduklarını zannettikleri için tağutun kucağına düşmüşlerdir.

Öyle cemaatler de vardır ki tağuta karşı gelmeksizin İslam'ın bazı yönlerini kendilerine tatbik ettikleri için hayır içinde olduklarını düşünürler.

İslam düşmanları, İslam iddiasında bulunan fakat İslam'ı uygulamaya çağırıldığı halde İslam'la alakası olmayan metotlara bağlanan cemaatlerin bulunmasını çok arzularlar. Çünkü lafta İslam'a bağlı olduklarını iddia ettiği halde pratikte İslam'a bağlanmayan cemaatlerin varlığı  İslam düşmanlarına çok fayda verir. İslam düşmanları bu cemaatleri göstererek;

"İşte bunlar İslam'ı temsil eden cemaatlerdir. Onların durumlarını görmektesiniz. İslam bu mudur? Hala İslam'ı istiyor musunuz?"
diyerek İslam nizamını çok karanlık bir şekilde gösterirler.

İslam'ı bilmeyen kişiler İslam adına çıkmış mevcut cemaatlerin gerçek İslamı temsil ettiklerini zannederler. Onlara bakarak İslam nizamına not verirler.

İşte! Sözde İslam iddiasında bulunduğu halde pratikte İslam'ı uygulamayan cemaatler İslam'a en büyük darbeyi vurmuş ve İslam düşmanlarına bilmeden de olsa en büyük yardımı yapmışlardır. Bu sebeple İslam adına çıkmış olan cemaat liderleri pratikte İslam'ı en güzel bir şekilde göstermek mecburiyetindedirler. İslam düşmanlarının İslam aleyhine attıkları iftiraları ancak bu şekilde boşa çıkarmış ve onların gerçek yüzünü ortaya dökmüş olurlar.

Bizim dileğimiz ihlaslı bir şekilde İslam adına ortaya çıkmış olan cemaat liderlerinin İslam'ı tam anlamıyla pratikte uygulamasıdır.

Doğru yola ileten Allah'tır. O, ne güzel bir vekil ve ne güzel yardımcıdır. 

 SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Yapılan paylaşımlar vesilesi ile Allah'ın razı olmadığı, İslam'a zıt olan şirk (Allah'a ait hak, sıfat ve yetkileri Allah'tan başkasına veyahut Allah'la beraber başkasına vermektir) ve küfür (gerek inatla gerek cehaletle gerekse inat edenleri taklit sebebiyle Allah'ın tevhidini inkar ve rasulünü yalanlamaktır) içeriklere veyahut bunların savunuculuğunu yapan kurum veya kuruluşlara ulaşmanız halinde hiçbir sorumluluk kabul etmiyoruz.
Facebook  Twitter  Google