Hoş Geldiniz!

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için Giriş yapın.

Eğer üyeliğiniz yoksa Kayıt olun.

Gönderen Konu: En Gür Nida, Şüphesiz İslâm'ındır !...  (Okunma sayısı 7118 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hak Mücadelesi

• Site Yöneticisi
En Gür Nida, Şüphesiz İslâm'ındır !...
« : 01 Ekim 2009, 11:04:54 »

بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمنِ الرَّحيمِ

"Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun. O'na şükreder, O'ndan yardım ister, O'nun bağışlamasını dileriz. Nefislerimizin şerrinden, kötü amellerimizden O'na sığınırız. Allah kime hidayet ederse onu saptıracak, kimi de dalalete düşürürse ona hidayet edecek yoktur.

Şehadet ederiz ki; Allah'tan başka ibadete layık ilah yoktur. Yine şehadet ederiz ki; Hz. Muhammed (s.a.s), O'nun kulu ve rasulüdür."

Şüphesiz her çağ ve yerde çeşitli din akımları oluşmuş; bunlardan kimisi İslâm dışı sapık yollar, kimisi de İslâm adı altında halbuki İslâm'a zıt olan fikir görüşü olarak ortaya çıkmıştır. Hepsinin ortak özelliği; Kur'an ve sahih sünnete muhalif oluşudur...

Oysa Efendimiz (s.a.s) Veda Hutbesi'nde ümmeti şöyle tembihlemişti:
"Size iki şey bırakıyorum, onlara sarıldığınız müddetçe asla sapıtmazsınız. İşte onlar Allah'ın kitabı (Kur'an-ı Kerim) ve benim sünnetimdir." (Buhari - Müslim)

Kur'an ve sünnete dayanmayan akımların hepsi batıldır, sapıktır. İşte böyle bir kargaşanın ortasında insanların zihinlerindeki soru işaretlerine cevap bulmaya çalışan İslâmî Nida, İslâm'a ne yeni bir şey ekleyip bid'atlere başvurmuş, ne de ondan bariz bir hükmü yok sayıp eksiltmek suretiyle dinin hakkını yemiştir.

"Bugün sizin dininizi kemale erdirdim, üzerinizdeki nimetimi tamamladım ve size din olarak İslam'dan razı oldum." (Maide: 3) ayetinin idrakıyla eksiksiz, fazlasız ve de tahrifleştirmeksizin;

"Eğer inanmışsanız onlardan korkmayın benden korkun." (Al-i İmran: 175) ayetine boyun eğip hiçbir şer güçten korkmayarak;

"Gevşemeyin, üzülmeyin. Eğer mü'minseniz mutlaka en üstün sizsiniz!" (Al-i İmran: 139) ayetinden güç alarak İslâm'ı tüm gerçekleriyle insanlara açıklamayı amaç edinmiştir.

Kur'an ve sünnet ışığında sesini duyurmaya çalışan İslâmî Nida, bu sesi kimsenin susturamayacağının da bilincinde ve inancındadır.

"En gür nida, şüphesiz İslâm'ındır !..."

www.islaminida.com    / bu sesi duymamak imkânsız !

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Facebook  Twitter  Google  Google