Hoş Geldiniz!

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için Giriş yapın.

Eğer üyeliğiniz yoksa Kayıt olun.

Gönderen Konu: Önsöz  (Okunma sayısı 6210 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İslâm Meşalesi

  • Site Yetkilisi
  • *****
  • İleti: 713
  • Herşeye Rağmen Yola Devam!...
Önsöz
« : 24 Mayıs 2011, 14:20:59 »
Hamd bağlılığımız ve güvenimiz kendisine olan Allah Teala'ya, Salat ve Selam'da, Allah'ın kulları içerisinden seçip çıkardığı kulu ve Rasûlu, Muhammed'e olsun.

Biliniz ki! (Allah (c.c) size merhamet etsin) İlimden bazı şeyler ilaç gibidir. Bu ilaç belirli zamanlarda hasta olanlara verilir.

 Önceden müslümanların tartışmasız kabul etmiş oldukları bir konu, şu zamanda müslümanları şüpheye düşürmek için konuşulmaya başlandı. Konuşulmasına başlanan bu konu, fasık, Zındık bir Rafizi'nin şu sözüdür:

"Rasûlullah (s.a.s)'in sünnetleri hüccet (delil) teşkil etmez. Tek delil Kur'an'ı Kerim'dir"

 bu sözünü kuvvetlendirmek için de şu hadisi kendi lehine delil getirdi:


"Size benden bir hadis geldiği zaman onu Kur'an'a arz ediniz. Hadisin aslını Kur'an'da bulursanız alınız. Kur'an'da aslını bulamazsanız kabul etmeyiniz."

Böylece ben ve daha başka kişiler bu sözlerin hepsini o Zındık kişiden işitmiş olduk:

Bu hadisi duyanlardan kimileri, kulak asmayarak buna önem vermediler, kimileride bu hadisin aslını, nereden kaynaklandığını bilmemektediler. İşte, insanları helak edecek meselelerin en büyüklerinden biri olan, bu uydurma şeylerin aslını açıklamak ve bunların hakkı, hakikatı olmayan şeyler olduğunu Allah Teala'nın izni ile beyan etmek istedim.

 Usûl alimlerince bilinen şartlar çerçevesinde, Rasûlullah (s.a.s)'in hadislerini (ister söz, ister amel olsun) kim delil olarak kabul etmezse, o kişi İslâm  milletinden çıkıp, kafir olmuştur. O kişi ya yahudi veya hristiyanlarla yada diğer kafir zümrelerin biriyle haşrolunacaktır.

"Vakti zayi etmek ölümden daha kötüdür. Çünkü vaktin zayi olması, seni hem Allah'tan ve hem de âhiret yurdundan koparır. Ölüm ise, seni ancak dünya ve ehlinden koparır."



SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Facebook  Twitter  Google  Google