Hoş Geldiniz!

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için Giriş yapın.

Eğer üyeliğiniz yoksa Kayıt olun.

Gönderen Konu: Yayınevinin Ön Sözü  (Okunma sayısı 1155 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı er-Razi

  • Site Yöneticisi
  • *****
  • İleti: 1266
Yayınevinin Ön Sözü
« : 04 Temmuz 2021, 12:59:13 »
Allah’ın adıyla başlarız!

Allah Azze ve Celle, cinleri ve insanları yalnız kendisine ibadet edebilmeleri için yaratmıştır. İrade sahibi tüm mahlûkatın yaşam gayesi olan ibadetin ilk basamağı; Allah’tan başka ibadet edilenleri reddedip yegâne mabud olarak Allah'ı kabul etmek, ikinci basamağı ise bütün ibadetleri yalnız O’na yapmaktır.

Allah-u Teâlâ, kullarına yerine getirmelerini emrettiği ibadetlerin kabulü için şu iki şartı mutlaka gerçekleştirmelerini de emretmiştir: Birincisi; ibadetleri Allah için yapmak. İkincisi; ibadetleri Allah’ın istediği şekilde yani Kur’an ve sünnete göre yapmaktır.

İşte! Her konuda hakkı yayma gayesinde olan yayınevimiz, bu ikinci şartı gerçekleştirmek için öncelikle değerli âlim Ahmed el-Kudûrî’nin meşhur “Muhtasar el-Kudûrî” isimli kitabını basmayı uygun görmüştür.

Okuyucularımıza sunduğumuz bu kıymetli eseri, yine çok kıymetli şeyhimiz Profesör Doktor Ziyaeddin el-Kudsi tahkik etmiştir. Bu değerli çalışmasından dolayı ona şükranlarımızı sunar ve çalışmalarının karşılığını hasene defterinde kat kat verilmiş olarak bulması için yüce Rabbimize dua ederiz. Yine bütün kalbimizle, Allah yolunda yaptığı çalışmalarda Rabbimizden onu muvaffak kılmasını dileriz.

Hak Yayınları olarak, Şeyh Ziyaeddin el-Kudsi’nin tahkiki, kapalı olan bazı noktaların kısa şerhi ve tercüme kontrolüyle yayınladığımız “Muhtasaru’l Kudûrî” adlı eseri bir bütün olarak değil, öncelikle en gerekli olan taharet, namaz, oruç, hac ve zekât bölümlerini hazırlayarak sunduk. Diğer bölümler de hazırlanmaktadır ve en kısa zamanda Allah’ın izniyle okuyucularımızın faydasına sunulacaktır. Ayrıca muhakkikin önsözünde bahsini ettiği kitabın da tercüme çalışmaları sürmekte, en kısa zamanda okuyucularımıza sunmak için gayret göstermekteyiz.

Şüphesiz başarı ancak Allah’tandır. Rabbimize hamdederiz (O’nu mükemmel sıfatlarından dolayı över, nimetlerinden dolayı şükreder, her şeyden çok sever ve layık olduğu şekilde yüceltiriz). Rasulümüze ve onun temiz ehline salat ve selam ederiz. Önderlerimiz olan selefi salihine rahmetle dua ederiz. Ve Rabbimizden, çalışmalarımızı amel defterlerimize bir hasene olarak yazmasını dileriz.

Hak YayınlarıSOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Yapılan paylaşımlar vesilesi ile Allah'ın razı olmadığı, İslam'a zıt olan şirk (Allah'a ait hak, sıfat ve yetkileri Allah'tan başkasına veyahut Allah'la beraber başkasına vermektir) ve küfür (gerek inatla gerek cehaletle gerekse inat edenleri taklit sebebiyle Allah'ın tevhidini inkar ve rasulünü yalanlamaktır) içeriklere veyahut bunların savunuculuğunu yapan kurum veya kuruluşlara ulaşmanız halinde hiçbir sorumluluk kabul etmiyoruz.
Facebook  Twitter  Google