Hoş Geldiniz!

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için Giriş yapın.

Eğer üyeliğiniz yoksa Kayıt olun.

Gönderen Konu: Zeyd b. Harise'nin Cemum'a Gönderilmesi  (Okunma sayısı 4668 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tevhidi İnanç

  • Site Yetkilisi
  • *****
  • İleti: 1290
  • Şüphesiz İslâm bir gün hakim kılınacaktır..
Zeyd b. Harise'nin Cemum'a Gönderilmesi
« : 08 Kasım 2017, 11:51:52 »
Rasûlullah SallAllahu Aleyhi ve Sellem hicretin altıncı yılı, Rebiül Ahir ayında Bi'ri Maune'de mü'minleri şehid eden ve Kureyşlilerle birlikte Hendek harbine katılan Süleym oğullarını cezalandırmak amacıyla Zeyd b. Harise'yi bir askeri birliğin başında (Medine'ye kırk sekiz mil uzaklıktaki) Süleym oğullarının üzerine gönderdi. (Vakidi - Megazi)
 
 
Zeyd b. Harise Cemum'a indiği zaman orada Müzeynelilerden Halime isminde bir kadını ele geçirdi. Halime mücahidlere Süleym oğullarının konak yerlerini gösterdi. Mücahidler de oraya ansızın baskın yaparak birçok deve, davar ve esir alarak Medine'ye döndüler.

Halimetü'l Müzeni'nin kocası da esir alınan müşrikler arasında bulunuyordu. Zeyd b. Harise Medine'ye dönünce her ikisini Rasûlullah SallAllahu Aleyhi ve Sellem'a hediye etti. (Rasûlullah SallAllahu Aleyhi ve Sellem, Halime'yi kocasına bağışlayarak ikisini de serbest bıraktı.) 
(İbn-i Sa'd- Tabakat)
SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Yapılan paylaşımlar vesilesi ile Allah'ın razı olmadığı, İslam'a zıt olan şirk (Allah'a ait hak, sıfat ve yetkileri Allah'tan başkasına veyahut Allah'la beraber başkasına vermektir) ve küfür (gerek inatla gerek cehaletle gerekse inat edenleri taklit sebebiyle Allah'ın tevhidini inkar ve rasulünü yalanlamaktır) içeriklere veyahut bunların savunuculuğunu yapan kurum veya kuruluşlara ulaşmanız halinde hiçbir sorumluluk kabul etmiyoruz.
Facebook  Twitter  Google