Hoş Geldiniz!

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için Giriş yapın.

Eğer üyeliğiniz yoksa Kayıt olun.

Gönderen Konu: Münafıkların Müslümanları Aldatma Gayeleri  (Okunma sayısı 7491 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı er-Razi

  • Site Yöneticisi
  • *****
  • İleti: 1266
Münafıkların Müslümanları Aldatma Gayeleri
« : 11 Eylül 2012, 16:07:58 »
يُخَادِعُونَ اللّهَ وَالَّذِينَ آمَنُوا وَمَا يَخْدَعُونَ إِلاَّ أَنفُسَهُم وَمَا يَشْعُرُونَ

Bakara: 9 - Allah'ı ve mü'minleri aldatmaya çalışırlar. Halbuki kendilerini aldatırlar da farkında olmazlar.
   
     
İtikadi nifak işleyen münafıklar niçin kalpleriyle inanmadıkları halde inandıklarını söylemektedirler?

Onların gayeleri; mü'minleri kandırarak ganimet vb.bir takım menfaatler elde etmek veya başlarına gelecek bir takım eziyetleri engellemektir. Bunun için de tek yol vardır: Müminler gibi inanıyor gözükmek... Böyle davranan bu münafıklar; mü'minleri aldatmak için çalışanın aynı zamanda Allah'ı da aldatmak için çalıştığının farkına varamamıştır.

Çünkü Allah (c.c) mü'minleri o derece sevmektedir ki mü'min kullarına karşı takınılan tavrı kendisine takınılmış saymaktadır. Bu  münafıklar ancak kendilerini aldatırlar. Onların böyle davranmalarının sebebi; Allah'ı hakkettiği şekilde tanımamış olmalarıdır. Şayet Allah'ı hakkettiği şekilde tanımış olsalardı mü'minleri aldatmaya çalıştıklarında Allah'ı aldatmaya çalışmış ve bu şekilde Allah'ı karşılarına almış olduklarını bilirlerdi. Oysa Allah onların kalplerinde olanı en iyi bilendir.

Bu ayet, Allah'ın müslümanları ne kadar çok sevdiğini de göstermektedir.SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Yapılan paylaşımlar vesilesi ile Allah'ın razı olmadığı, İslam'a zıt olan şirk (Allah'a ait hak, sıfat ve yetkileri Allah'tan başkasına veyahut Allah'la beraber başkasına vermektir) ve küfür (gerek inatla gerek cehaletle gerekse inat edenleri taklit sebebiyle Allah'ın tevhidini inkar ve rasulünü yalanlamaktır) içeriklere veyahut bunların savunuculuğunu yapan kurum veya kuruluşlara ulaşmanız halinde hiçbir sorumluluk kabul etmiyoruz.
Facebook  Twitter  Google