Hoş Geldiniz!

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için Giriş yapın.

Eğer üyeliğiniz yoksa Kayıt olun.

Gönderen Konu: selamun aleykum sabah namazının vaktının geldiğini sanıp namaz kıldım namazın ik  (Okunma sayısı 9882 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı esila

• Yeni Üye
  • *
selamun aleykum sabah namazının vaktının geldiğini sanıp namaz kıldım namazın ikinci rekatında ezan okundu tekrar namaz kılmam gerekiyor mu?

Çevrimdışı Musab_EL-Muslim

• Girişimci Üye
http://www.islaminida.com/forum/index.php?%20topic=5420.msg7195#msg7195
                                             VE
http://www.islaminida.com/forum/index.php?%20topic=5315.msg7784#msg7784 Linkler yeterli olucaktır inşeAllah.

Şunuda söylim diyanetin takvimlerine ve ezan okunuşlarına bakarak sabah namazı kılınmaz. Sünnette bize belirtmiş olduğu vakitler çevresinde namazı kılabiliriz.Aksi halde namaz sahih olmaz,çünkü vaktinde kılınmamış olur.

Çevrimdışı esila

• Yeni Üye
  • *
verdiğiz cevaplar için ALLAH c.c razı olsun
« Yanıtla #2 : 25 Ekim 2013, 15:16:57 »
verdiğiz cevaplar için ALLAH c.c razı osun

Çevrimdışı Akidetul İslam

• Site Yetkilisi
Soru:Sabah namazının vaktının geldiğini sanıp namaz kıldım namazın ikinci rekatında ezan okundu tekrar namaz kılmam gerekiyor mu?

Cevap:Sabah namazının vakti; tan yerinin ağarması demek olan ikinci fecrin doğmasından başlayarak güneşin doğmasına kadar devam eder.
Ezan vakti belirlemiyor,  vakit girdikten sonra okunuyor; yarım saat sonra da , 10 dk sonra da, vaktin ortasında da okunuyor..Bu sebeple ezan okuduğunda namaz kılınıyorsa, aslında vakit girdiği için namaz kılınıyordur, yoksa ezan okuduğu için değil.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Yapılan paylaşımlar vesilesi ile Allah'ın razı olmadığı, İslam'a zıt olan şirk (Allah'a ait hak, sıfat ve yetkileri Allah'tan başkasına veyahut Allah'la beraber başkasına vermektir) ve küfür (gerek inatla gerek cehaletle gerekse inat edenleri taklit sebebiyle Allah'ın tevhidini inkar ve rasulünü yalanlamaktır) içeriklere veyahut bunların savunuculuğunu yapan kurum veya kuruluşlara ulaşmanız halinde hiçbir sorumluluk kabul etmiyoruz.
Facebook  Twitter  Google