Hoş Geldiniz!

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için Giriş yapın.

Eğer üyeliğiniz yoksa Kayıt olun.

Gönderen Konu: İslam Devletinin Sağlam Bir Yapıya Kavuşup, Arap Yarımadasını Hakimiyetine..  (Okunma sayısı 8855 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tevhidi İnanç

  • Site Yetkilisi
  • *****
  • İleti: 1290
İslam Devletinin Sağlam Bir Yapıya Kavuşup, Arap Yarımadasını Hakimiyetine Almaya Başlaması Ve Arap Yarım Adasındaki En Büyük Kuvvet Haline Gelmesi Merhalesi

Gazve Ve Seriyyeler -1-

Kurta SeferiRasûlullah SallAllahu Aleyhi ve Sellem, hicretin altıncı yılı, Muharremin onuncu gününde, ensardan Muhammed b. Mesleme komutasında, içlerinde Abbad b. Bişr, Selame b. Seleme b. Vakiş ve Haris b. Hazeme'nin de bulunduğu otuz kişilik bir askeri birliği, (Medine'ye yedi gecelik uzaklıktaki) Bekir b. Kilab oğulları üzerine yolladı.

Rasûlullah SallAllahu Aleyhi ve Sellem mücahidlere, gündüzleri gizlenip geceleri ilerlemelerini emretti. Onlar da gündüzleri gizlenip geceleri ilerlediler.

Yolda, (Medine'li Müslümanların Hayfa vadisi yaylımındaki hayvanlarını yağmalamak isteyen kabilelerle işbirliği yapan) Muharip kabilesinden bir topluluğa rastladılar. Yaptıkları ani baskınla onların bir kısmını öldürdüler. Sağ kalanlar ise kaçtı. Fakat kaçanları takip etmediler, çoluk çocuklarına da dokunmadılar. Sadece davar ve develerine el koydular ve onları  götürdüler.
 
 
Mücahidler, Bekir b. Kilab oğullarının yurtlarına doğru yollarına devam ettiler.

Beni Bekirlileri görebilecekleri bir yere geldikleri zaman, birlik kumandanı Muhammed b. Mesleme, onlar hakkında bilgi edinmek için Abbad b. Bişr'i ileri gönderdi. Abbad'ın getirdiği bilgiler ışığında her yönden yapılan ani baskınla Beni Bekir'den on kişi öldürüldü. Yüz elli deve ile üç bin davar ganimet olarak alındı.

Muhammed b. Mesleme bunların beşte birini Rasûlullah SallAllahu Aleyhi ve Sellem için ayırdı, kalanlarını da arkadaşlarına dağıttı.
(Vakidi - Megazi)SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Yapılan paylaşımlar vesilesi ile Allah'ın razı olmadığı, İslam'a zıt olan şirk (Allah'a ait hak, sıfat ve yetkileri Allah'tan başkasına veyahut Allah'la beraber başkasına vermektir) ve küfür (gerek inatla gerek cehaletle gerekse inat edenleri taklit sebebiyle Allah'ın tevhidini inkar ve rasulünü yalanlamaktır) içeriklere veyahut bunların savunuculuğunu yapan kurum veya kuruluşlara ulaşmanız halinde hiçbir sorumluluk kabul etmiyoruz.
Facebook  Twitter  Google