Hoş Geldiniz!

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmak için Giriş yapın.

Eğer üyeliğiniz yoksa Kayıt olun.

Gönderen Konu: Üçüncü Soru  (Okunma sayısı 1467 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Nesefî

  • Site Yöneticisi
  • *****
  • İleti: 39
Üçüncü Soru
« : 14 Haziran 2021, 00:00:31 »
Soru 3: Allah’a gereği gibi iman edebilmek için Allah’ı tanımanın şart olduğunu söyledik. Öyleyse Allahu Teâlâ’yı tanımak nasıl olur?

Cevap: Allahu Teâlâ’yı tanımak; aklen ve şeran mutlaka Allah’a verilmesi gereken ve Allah’ın onsuz düşünülemeyeceği sıfatları bilip Allah’ı bu sıfatlarla vasfetmek, aklen ve şeran Allah’a layık olmayan ve O’nda bulunması asla düşünülemeyen sıfatları bilip Allah’ı bu sıfatlardan tenzih etmek ve Allah hakkında olması mümkün olan şeyleri bilmek; böylece Allah hakkında bilinen bu şeyleri şeksiz şüphesiz tasdik etmek ve bunlara zıt olan her türlü inanç, söz ve fiilden sakınmakla olur.
SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Yapılan paylaşımlar vesilesi ile Allah'ın razı olmadığı, İslam'a zıt olan şirk (Allah'a ait hak, sıfat ve yetkileri Allah'tan başkasına veyahut Allah'la beraber başkasına vermektir) ve küfür (gerek inatla gerek cehaletle gerekse inat edenleri taklit sebebiyle Allah'ın tevhidini inkar ve rasulünü yalanlamaktır) içeriklere veyahut bunların savunuculuğunu yapan kurum veya kuruluşlara ulaşmanız halinde hiçbir sorumluluk kabul etmiyoruz.
Facebook  Twitter  Google